Delta Tarım Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş.
DELTA    TARIM
         
    
Türkçe   
  
   Bu Sayfayı Paylaş   
Delta Humate 12
  Delta Humate 12  


  
    Back to top

DELTA HUMATE potasyum ile suda çözülerek hazırlanan ve biyolojik aktifliği artırılmış humik asittir. Suda çözünmesi dolayısıyla sulama suyu ile hızla köklere ulaşır ve kısa zamanda etkisini gösterir. T.C Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü nün 07.03.2016 tarih ve 9010 Bakanlık tescil numarası ile üretilmektedir.

Tamamen yerli teknoloji ve hammaddelerden üretilen Delta Humate 1997 yılından beri Türk çiftçisi tarafından kullanılmaktadır. Emsallerinden daha ekonomiktir. Ve her türlü bitkide kullanılmaktadır. Bitki besin maddeleriyle karıştırılarak topraktan ve yapraktan uygulanabilir. Ayrıca yabancı ot ilaçlarıyla karıştırılarak uygulanabilir. Damlama sulama ile de toprağa verilebilir.

DELTA HUMATE 12'NİN FAYDALARI
Toprakta en az %0.5 oranında olduğunda, verimliliğin büyük oranda arttığı bilimsel araştırmalarla ispatlanmıştır. DELTA HUMATE' nin asitlerin yüksek katyon değişim kapasitesi ve su tutma özelliği dolayısıyla bitki gelişimini desteklemektedir. DELTA HUMATE' nin en önemli özelliği çözünmez besin elementlerini çözünür hale getirerek ihtiyacı kadarını bitkilere aktarmasıdır. Humik Asidin yararlarını fiziksel,kimyasal ve biyolojik olmak üzere üç grupta toplanabilir.
1. Fiziksel yararları: Toprağın yapısını iyileştirir. Hafif kumlu topraklarda su ve besin maddeleri kaybını önler Ağır ve yoğun killi topraklarda, toprağı havalandırır, işlenmesini kolaylaştırır. Çok küçük toprak parçacıklarını birleştirerek çatlamasını ve erozyonunu önler işlenirliliğini arttırır. Toprağın su tutma kapasitesini ve dolayısıyla kuraklığa karşı direnci arttırır. Toprağın rengini koyulaştırarak güneş enerjisinden daha fazla yararlanmasını sağlar.
2. Kimyasal yararları: Delta Humate Asidik ve bazik toprakları nötralize ederek pH değerini düzenler Besinlerin bitkiler tarafından ihtiyacı kadarının ve sağlıklı beslenmelerini sağlar Alkali topraklarda besin elementlerini alınabilir doğal şelatlarını çevirerek kökler vasıtasıyla alımını kolaylaştırır. Yüksek katyon değişim kapasitesine sahiptir ve kimyasal gübrelerin suyla yıkanıp gitmesini önlerler
3. Biyolojik yararları:Delta Humate, Kök oluşumunu hızlandırır. Erkencilik sağlar Azotla gübrelerin yıkanarak kökten uzaklaşmasını önler Böylece yer altı sularını kirlenmesini önler . Toprağın tuzlanmasını ve verim düşüklüğünü önler. Hayvansal gübre ile kullanıldığında ,kötü kokuyu önler ve çürüme işlemini hızlandırır. Toprakta bulunan yararlı bakterilerin Üremesini teşvik eder Pestisit herbisit kalıntılarının bozulmasını hızlandırır Erozyonu önler .

 

UYGULAMA ŞEKLİ DOZAJLARI
BİTKİLER Topraktan Uygulama ml/dek. Yapraktan Uygulama ml/dek. UYGULAMA ZAMANI
Domates, Biber, Salatalık, Kavun, Karpuz, Baklagiller, Kabak vb. 800 - 1000 100 - 100 Ekimden evvel toprağa verilir. Ekimden sonra yapraklara püskürtülür.
Tarla Bitkileri : buğday, Çeltik, Mısır, Tütün, Soya, Ayçiçeği, Yem Bitkileri. 800 - 1000 80 - 100 Ekimden evvel veya sonra uygulanan yabancı ot ilaçları ile karıştırılarak kullanılır.
Patates, Pancar, Havuç, Soğan, gibi kök bitkileri 800 - 1000 80 - 100 Ekimden evvel toprağa verilir. Ekimden sonra yapraklara püskürtülür.
Meyve ağaçlarına, Üzüm bağına ve Çilek bahçelerine

1600 - 2000

- Çiçek açmadan evvel kök diplerine uygulanır
Fındık, Narenciye ve Şam Fıstığına 1500 - 2000 60 - 100 İlkbaharda kök diplerine, çiçek açmadan hemen önce yapraklara
Süs bitkileri ve Fidelikte Dekar başına 1.5 - 2 lt olacak şekilde su ile karıştırılarak toprağa verilir. Daha sonra dekar başına 60 - 100 ml olacak şekilde sulama suyuna ilave edilerek gelişme boyunca verilir.
Pamuk Tohum ekilmeden önce dekar başına 1 lt olacak şekilde tohum yatağına atılır veya karıştırılabilir. İlaçlarla dekara 0,5 l olacak şekilde yapraktan verilir.
Tohumların Hazırlanmasında 100 kg tohuma 1000 ml = 1lt. olacak şekilde tohumlar ıslatılıp kurutulursa, saklama sırasında bakteri üremesini önler. Tohum toprağa atıldığında bitkinin hızlı bir şekilde kök salmasını ve fidenin çabuk gelişmesini sağlar .
Fidelikte Yapılacak uygulama Fideliklerin sulanmasında, 100 lt suya 80 - 100 ml DELTA HUMATE ilave edilir, sulama süresince verilir.

 

Ambalaj Şekli 1lt. ,5lt. ve 20 lt. 'lik polietilen bidonlarda pazarlanmaktadır.

 


 
    

Organize Sanayi Bölgesi No: 109 Yozgat
T: 0 354 - 558 11 35 F: 0 354 - 395 24 06
   Ziyaretçiler;   Bugün : 10 Kişi           Toplam : 1894512 Kişi
          © 2003 - 2021 Delta Tarım Her hakkı saklıdır. Web Tasarım : Maxbilişim